Jak działa wycinarka wodna?

Nowoczesne urządzenia pozwalają na zwiększenie efektywności pracy przy uzyskaniu bardzo dokładnych efektów. Dobrym tego przykładem jest proces cięcia wodą, w czasie którego wykorzystywana jest wycinarka wodna. Na jakiej zasadzie działa to urządzenie? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Na jakiej zasadzie działa wycinarka wodna?

Wycinarka wodna to narzędzie tnące, które wykorzystuje strumień wody i ścierniwo – całość kierowana jest w stronę ciętej powierzchni pod bardzo dużym ciśnieniem. To specjalistyczna maszyna CNC, która pozwala wykonać precyzyjną obróbkę, a przy tym nie ingeruje w zewnętrzną strukturę materiału, co pozwala uzyskać świetną dokładność.

Wycinarka wodna (wycinarki wodne Nadarzyn) wyrzuca strumień wody pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu jest w stanie przecinać różnorodne materiały, takie jak metal, szkło, tekstylia albo guma. 

Wycinarka wodna składa się z elementów, takich jak pompa, część tnąca, stół roboczy, a także program komputerowy, dzięki któremu możliwe jest zachowanie najwyższej precyzji obróbki.

Wycinarka wodna – co warto wiedzieć?

Wycinarka wodna ma szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywana w branżach, takich jak m.in. przemysł lotniczy, stoczniowy, motoryzacyjny, a także branża zdobnicza, meblowa i tekstylna. Co ciekawa, świetnie nadaje się do pracy z ceramiką, drewnem, kamieniem, szkłem, a nawet z delikatnym papierem.

Zalety wycinarek wodnych to m.in.:

  • uniwersalność i precyzja działania,
  • możliwość uzyskania gładkiej powierzchni, która nie wymaga dalszej obróbki,
  • dokładność cięcia – niezależnie od materiału,
  • wyjątkowa szybkość pracy urządzenia, 
  • bezpieczeństwo dla środowiska – urządzenie działa bez środków chemicznych i pobiera stosunkowo niewiele energii.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.