Blog

cięcie wodą

Materiały, w zależności od swojej specyfiki, wymagają odmiennego podejścia. Jedną z najnowszych opcji jest cięcie wodą. Dlaczego technika ta jest dobrym zamiennikiem dla cięcia plazmowego? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

wycinarka wodna

Nowoczesne urządzenia pozwalają na zwiększenie efektywności pracy przy uzyskaniu bardzo dokładnych efektów. Dobrym tego przykładem jest proces cięcia wodą, w czasie którego wykorzystywana jest wycinarka wodna. Na jakiej zasadzie działa to urządzenie? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

wycinanie lustra

W zależności od tego, do czego będzie wykorzystywane szkło, będą zależeć jego wartości i to, jakie pierwiastki będą użyte do jego wyrobu. Jakie metody wykorzystuje się do wycinania luster o niestandardowych kształtach? Dowiedz się więcej.

cięcie strumieniem wody

Cięcie strumieniem wody jest nowoczesną metodą obróbki również tworzyw gumowych, co jest dobrą wiadomością dla wielu przedsiębiorstw, które zlecały usługi, ponosząc wysokie koszty. Metoda nie generuje strat materiału, jest precyzyjna i pozwala wycinać niezwykle skomplikowane kształty, przy niskich cenach.

 

glazurnik tnie piłą płytki na mokro

Prace glazurnicze wymagają dobrej jakości sprzętu. Od narzędzi, doświadczenia i wiedzy glazurnika zależeć będzie efekt prac. W przypadku cięcia płytek bardzo pomocne są przecinarki. Dziś zajmiemy się jednym z ich rodzajów, a mianowicie przecinarką wodną do glazury?

cięcie strumieniem wodnym

Dzięki rozwojowi technologii możemy dziś korzystać z rozmaitych sposobów obróbki materiałów jak kamień, metal czy tworzywa sztuczne. Największym zainteresowaniem cieszyło się zawsze opracowanie najlepszego sposobu cięcia tego typu produktów, gdyż jest to jednak z najczęściej wybieranych opcji w przemyśle przetwórstwa. Co daje wykorzystanie wody do cięcia i jakie ma ono zalety?

cięcie wodą

Cięcie metali jest operacją technologiczną, to właśnie od tego procesu zaczyna się wytwarzanie większości elementów maszyn. Wybór metody cięcia zależy od wymagań stawianych przez zleceniodawcę oraz od metod technologicznych. Warto przeanalizować różnicę pomiędzy cięciem laserowym a cięciem strumieniowym wody.

balustrada z metalu

Balustrada to niezwykle przydatny obiekt. Można go stosować zarówno w kontekście schodów, jak i w kontekście balkonów. Rozwiązanie to posiada liczne funkcje – zarówno pożyteczne, jak i czysto estetyczne. Z jednej strony balustrady zabezpieczają użytkowników danego obiektu przez takimi wypadkami jak zlecenie ze schodów czy z balkonu. Z drugiej strony balustrady mają niezaprzeczalne walory dekoracyjne. Można je dopasowywać do charakteru pomieszczeń i formować zgodnie z upodobaniami.

maszyna do cięcia strumieniem wody

Cięcie wodą gwarantuje nam precyzyjne cięcie i ma bardzo wiele zalet. Do najważniejszych należą szybkość, precyzja i możliwość wycinania różnorodnych kształtów. Za pomocą wody można ciąć różne materiały szkło, kamień, gres, płytki ceramiczne, metal, a nawet plastik i gumę. Strumieniem wody można precyzyjnie sterować przy pomocy specjalnego oprogramowania. A dlaczego cięcie wodą jest bezpieczne i komfortowe?

Płytki to element dekoracyjny, który jest również uważany za jedną z najbardziej praktycznych metod wykończenia ścian czy podłóg. Jednak zarówno w odniesieniu do płytek, jak i innych elementów wykończeniowych, aby spełniały one swoją funkcję i cieszyły swoim wyglądem, muszą być dokładnie do siebie dopasowane. To natomiast wymaga dokładnego cięcia. Jak zatem ciąć płytki wykonane z tak specyficznego materiału, jakim jest marmur? Jako specjaliści w sprawie cięcia postaramy się dziś odpowiedzieć właśnie na to pytanie!

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.