Wycinanie wodą – Nadarzyn

Centrum Precyzyjnego Cięcia to firma od niemal dekady zajmująca się obróbką rozmaitych materiałów za pomocą cięcia strumieniem wodnym. Jest to nowoczesna technologia, w której strumień wody w połączeniu z materiałem ściernym wypychany jest z dyszy specjalnego urządzenia pod dużym ciśnieniem. Wycinarki wodne pozwalają na uzyskanie niezwykle estetycznych i precyzyjnych rezultatów w zakresie obróbki bardzo wielu materiałów, nawet tak twardych, jak marmur, granit, szkło czy stal oraz inne metale.

 

Profesjonalne cięcie wodą – CPC

Z naszych usług korzystają Klienci z bardzo wielu branż. Możliwości technologiczne stosowanego w naszym parku maszynowym innowacyjnego urządzenia Water Jet są bowiem bardzo szerokie. Cienki strumień wody, który odpowiada za cięcie, pozwala na uzyskanie precyzji dochodzącej do 0,1 mm. Z kolei duży obszar roboczy (2000 x 4000 mm) umożliwia wycinanie elementów o dużych wymiarach lub pracę nad kilkoma zadaniami jednocześnie.

Oferujemy Państwu:

  • cięcie wodą kamienia i konglomeratu,
  • cięcie wodą stali nierdzewnej i szlachetnej,
  • cięcie wodą szkła,
  • cięcie płytek ceramicznych i gresowych,
  • cięcie gumy i tworzyw sztucznych,
  • cięcie metali kolorowych, drewna, sklejki i wielu innych materiałów.

 

Wycinanie wodą – technologia

Technologia hydrodynamicznego przecinania materiałów strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem jest obecnie najnowocześniejszą i najszybciej rozwijającą się metodą obróbki w zakresie cięcia i kształtowania powierzchni w wielu branżach i dla prawie wszystkich materiałów. Historia tej metody rozpoczęła się około 200 lat temu. Została zaś ona udoskonalona w latach 80. XX wieku, kiedy do strumienia wody pod ciśnieniem postanowiono dodać materiał ścierny. Doskonale uzupełnia ona inne stosowane dotąd technologie i jest bardzo wszechstronna oraz wydajna. Niezależnie od rodzaju materiału możliwe jest jego precyzyjne przecinanie do grubości 200 mm. Fakt ten wyróżnia cięcie wodą na tle innych metod obróbki.

Jak odbywa się cięcie za pomocą wycinarki wodnej? Technologia ta używa strugi wody do nadania ziarnom ścierniwa (garnet) prędkości pozwalającej na cięcie nawet najtwardszych materiałów. Woda po przejściu przez dyszę powoduje zasysanie ścierniwa do komory miksującej. Mieszanina wody i ścierniwa kierowana jest następnie do dyszy fokusującej w celu jej uformowania i ustabilizowania. Powstający w ten sposób strumień wody osiąga u wylotu z dyszy prędkość przekraczającą 1000m/s.

 

Cięcie wodą – zalety

Wielką zaletą cięcia hydrodynamicznego w porównaniu do innych procesów obróbki jest zachowanie niskiej temperatury, poniżej 40 stopni Celsjusza. W odróżnieniu od procesów termicznych wszystkie materiały są przecinane bez wpływu ciepła. Zapobiega to hartowaniu, wypaczaniu czy niszczeniu krawędzi, jak również nie powoduje emisji zanieczyszczeń i szkodliwych gazów.

Dla niektórych materiałów, takich jak blachy powlekane tworzywami sztucznymi, ta technika jest często jedynym rozwiązaniem, ponieważ nie ma negatywnego wpływu na zewnętrzną powierzchnię laminatu.

Ponadto niektóre materiały, przede wszystkim te o większej grubości, nie pozwalają na skuteczne pod względem jakościowym lub ilościowym cięcie z wykorzystaniem procesów termicznych. Surowce takie jak tytan, stal nierdzewna, miedź lub aluminium często stwarzają wiele problemów przy próbach użycia innych metod obróbki, na przykład światła lasera, szczególnie w przypadku arkuszy o większej grubości. Cięcie materiałów kompozytowych, z minerałów lub odblaskowych w ogóle nie pozwala na użycie wiązki lasera.

Cięcie strumieniem wody, mimo wysokiego poziomu energii kinetycznej, nie powoduje żadnych deformacji w materiale i często pozwala uniknąć konieczności dalszej obróbki krawędzi wycinanego elementu. Strumień wody, który jest tak cienki, jak włos, tworzy minimalne nacięcia. W wyniku tego utrata materiału jest o wiele mniejsza niż w przypadku konwencjonalnych procesów.

 

 

 

Cięcie wodą mosiądzu, aluminium oraz miedzi - Nadarzyn

Firma CPC świadczy usługi cięcia wodą. Metoda ta pozwala na uzyskanie rozmaitych kształtów oraz gładkiej powierzchni na wielu rodzajach materiałów – również metalowych, takich jak mosiądz, miedź czy aluminium. Jeżeli interesuje Państwa cięcie wodą aluminium czy innych tego typu materiałów oraz szukacie solidnego i niezawodnego partnera – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Dysponujemy nowoczesnym urządzeniem do cięcia wody opartym o technologię Water Jet. Bardzo duża przestrzeń robocza – aż 2000 x 4000 mm sprawia, że cięcie wodą miedzi i innych materiałów możliwe jest w sposób szybki i efektywny.

 

Cięcie strumieniem wody – co oferujemy?

Zakres naszych usług związanych z cięciem wodą jest bardzo szeroki. Bez względu na to, czy chcą nam Państwo zlecić cięcie wodą mosiądzu pod balustrady, czy coś o wiele bardziej zaawansowanego, z przyjemnością podejmiemy się każdego zadania. Wycinamy między innymi: 

  • kraty kominkowe,
  • rozety dekoracyjne,
  • balustrady,
  • elementy balustrad.

Bez względu na to, jak bardzo skomplikowany element chcą Państwo wyciąć, prosimy o kontakt. Szczegółowych informacji o ofercie udzielamy drogą mailową oraz telefoniczną.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kamień naturalny

Kamień naturalny 
i konglomerat

stal nierdzewna

Stal nierdzewna 
i szlachetna

ceramika

Ceramika, terakota 
i gres

Guma

Guma
i tworzywa sztuczne

Pozostałe materiały

Pozostałe 
materiały

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.