Cięcie strumieniem wody. Co wpływa na cenę usługi?

Usługa cięcia wodą to zaawansowana metoda obróbki różnego rodzaju materiałów. Do cięcia używa się wody pod bardzo wysokim ciśnieniem, przekraczającym nawet 4000 barów.  Wodą skutecznie można przecinać m.in. materiały takie jak: kamień, stal, ceramikę, szkło czy gumę, oraz wiele innych. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jaki jest koszt takiej usługi. Zarówno koszt, jak i czas jej realizacji jest zawsze szacowany indywidualnie. Wynika to z konieczności wzięcia pod uwagę wielu czynników.

 

Różne materiały, różne wzory

Na cenę  usługi ma wpływ już sam rodzaj ciętego materiału. Więcej czasu i zaangażowania wymaga bowiem cięcie strumieniem wody kamienia lub stali, niż np. miękkiej gumy, która stosunkowo łatwo poddaje się obróbce. Na cenę ma wpływ też długość cięć i to, jak bardzo wzór jest skomplikowany. Jeśli na przykład ma dużo kątów ostrych, proces cięcia trwa dłużej, gdyż musi być bardziej precyzyjny. Cięcie wodą pozwala na uzyskanie wyraźnych detali i precyzyjnych kształtów. Cena usługi może być też zależna od oczekiwanej gładkości krawędzi. Na niektórych materiałach cięcia bowiem da się wykonać tak, aby nie wymagały dalszej obróbki. Oczywiście liczy się także termin realizacji zamówienia. Jeśli klient oczekuje obsługi w trybie ekspresowym, zazwyczaj jest ona droższa, niż wykonanie usługi w standardowym trybie.

 

Indywidualna wycena

Jak widać, cennika nie da się w prosty sposób ujednolicić. Dobre firmy oferujące cięcie strumieniem wody często podejmują się nietypowych zadań i proponują bezpłatne próbki cięcia mniej popularnych materiałów, które jeszcze trudniej byłoby wycenić, jeśli do tej pory nie były poddawane działaniu strumienia wody pod ciśnieniem. Indywidualna wycena umożliwia też określenie realnego terminu realizacji zlecenia. Im bowiem grubszy materiał, tym jego cięcie będzie trwało dłużej. Osoby, które mają wątpliwości co do skorzystania z usługi, zawsze mogą powiedzieć o oczekiwanych rezultatach cięcia wodą i poradzić się specjalistów oferujących cięcie tą metodą, czy jest ona według nich najlepszym wyborem.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.