Cięcie szkła wodą

Cięcie szkła wodą to najbardziej precyzyjna i efektywna metoda obróbki tego materiału. Pozwala ona na uzyskanie najwymyślniejszych kształtów, przy jednoczesnym zachowaniu gładkich i równych krawędzi oraz braku jakichkolwiek odkształceń. Dzięki temu technologia ta może mieć bardzo szerokie zastosowanie.

Technologia cięcia szkła wykorzystywana jest m.in. przy produkcji okien, luster, szklanych elementów mebli oraz ozdób. Wytwarzane są w ten sposób przedmioty codziennego użytku, a nawet dzieła sztuki. Precyzja cięcia szkła wodą pozwala na wykorzystanie powstałych elementów nawet do delikatnych wyrobów biżuteryjnych.

Jakie szkło może być cięte wodą

Dzięki strumieniowi wody pod bardzo dużym ciśnieniem możemy poddawać profesjonalnej obróbce m.in.:

  • szkło lite,
  • szkło warstwowe (klejone żywicą oraz folią),
  • powłoki pancerne, kuloodporne i zbrojone,
  • lustra,
  • szkła białe i kolorowe, płaskie i wiele innych.

Użycie technologii Water Jet nie jest możliwe w przypadku szkła hartowanego. Ten rodzaj szkła podczas próby cięcia wodą popęka. Oprócz cięcia szkła wykonujemy też cięcie wodą gresu, kamienia, stali oraz innych bardzo twardych surowców, jak i plastycznej gumy czy tworzyw sztucznych.

Jak przebiega proces cięcia szkła wodą?

Cięcie szkła wodą to nowoczesna technologia, umożliwiająca wycinanie skomplikowanych kształtów w szklanych powierzchniach. Pierwszym etapem cięcia wodą szkła jest wykonanie punktu wejściowego i przebicie szkła pod niskim ciśnieniem. Później ciśnienie jest zwiększane odpowiednio do potrzeb zaprogramowanego wzoru i materiału. Doświadczony operator dobiera odpowiedne ciśnienie, średnice dyszy, ilość dodatkowego ścierniwa i wody. Od spodu szkło zabezpiecza się gumowymi podkładkami i zanurzeniem w wodzie. Stosowane materiały ścierne są pochodzenia naturalnego, podobnie jak powstające odpady (piasek, woda). Nie ma zagrożenia wydzielającymi się gazami i pyłem, a hałas jest mniejszy niż w przypadku innych popularnych metod cięcia.

Zamów usługę cięcia szkła u fachowców z Nadarzyna

Realizujemy zlecenia osób indywidualnych oraz firm. Współpracujemy także z architektami budowlanymi, którzy zalecają naszą metodę budynków wyposażonych w nowoczesne i wizjonerskie szklane struktury. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

 

szklany element wycięty wodą
IMAG2647
szklana statuetka wycięta wodą
szklany napis wycięty wodą
statuetki ze szkła wycięte wodą
IMAG1795
IMAG1896
IMAG2243
IMAG2627
37295ae99ebb39206dc882520a12fd4e

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.