Budowa wycinarki wodnej

Jedną z zaawansowanych metod obróbki materiałów jest cięcie wodą, czyli technologia, która wykorzystuje strumień wody o bardzo wysokim ciśnieniu, który pozwala na cięcie materiałów, których grubość dochodzi nawet do 200 milimetrów. Przy pomocy wycinarki wodnej można ciąć na przykład stal nierdzewną, szkło, mosiądz, kamień naturalny czy tworzywa sztuczne. Aby maszyna mogła skutecznie pracować z tak twardymi materiałami, musi być odpowiednio skonstruowana. Jak zbudowana jest wycinarka wodna?

 

Dwa oddzielne urządzenia

Maszyna do cięcia wodą radzi sobie z opracowaniem twardych materiałów. Aby skutecznie wykonywała swoje zadanie, została stworzona z dwóch osobnych urządzeń. Pierwszym z nich jest pompa wysokiego ciśnienia, która służy do dostarczania wody pod ciśnieniem. Drugim urządzeniem jest natomiast maszyna, która służy do cięcia wodą. Jej zadaniem jest skierowanie strumienia wody w odpowiednie miejsce. Obie maszyny podpięte są ze sobą przewodami z wodą i przewodami sygnałowymi. Waterjent jest dodatkowo wyposażony w stół roboczy (najczęściej jest to wanna), gdzie zanurzony jest poddawany cięciu materiał. Aby zachować jak najwyższą precyzję obróbki, podczas korzystania z wycinarki wodnej stosuje się również program komputerowy.

 

Technologia zapewniająca precyzyjne cięcie

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości urządzeń oraz metody cięcia Water Jet, cięcie wodą jest niezwykle precyzyjne i można je stosować nawet w przypadku najtwardszych i najgrubszych materiałów. Cięcie, które można wykonać tą metodą, jest na tyle dokładne, że nie ma konieczności dalszej obróbki materiału. Dzięki temu proces produkcyjny przebiega znacznie szybciej, a koszty z nim związane są niższe. Cięcie stali strumieniem wody lub innych twardych materiałów nie jest tak precyzyjne przy użyciu żadnej innej metody.

Jeśli interesują Państwa usługi z zakresu profesjonalnego cięcia wodą kamienia, płytek ceramicznych czy innych materiałów, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Technologia wycinania wodą jest na tyle precyzyjna i zaawansowana, że zgłaszają się do nas Klienci z wielu branż. Nasza siedziba mieści się w Nadarzynie pod Warszawą, gdzie obsługujemy przede wszystkim Klientów z województwa mazowieckiego.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.