Na czym polega metoda cięcia strumieniem wody?

Strumień wody można wykorzystywać do wielu celów. Można nim myć jakąś powierzchnię, można się pod nim kąpać. Co ciekawe, do sposobów zastosowania strumienia wody należy też cięcie różnego rodzaju materiałów. W tym zadaniu strumień wody odnajduje się wyjątkowo dobrze, zapewniając wymaganą precyzję i skutkując oczekiwanym rezultatem.

Na czym właściwie polega metoda cięcia strumieniem wody? Opiera się ona przede wszystkim na tym, że puszczanej wodzie trzeba najpierw nadać bardzo wysokie ciśnienie oraz bardzo wysoką prędkość. To powinno oscylować w okolicach 6200 bar. Druga natomiast powinna sięgać mniej więcej 900 m/s. Dopiero tak podkręcone parametry pozwalają osiągnąć sposób działania potrzebny do przecinania nawet najtwardszych materiałów.

Strumień pod wysokim ciśnieniem oczywiście nie zostaje skierowany bezpośrednio na materiał. Zamiast tego kieruje się go do tak zwanej kryzy. Dopiero wtedy strumień wylatuje niewielkim otworem i przecina podłożony materiał. Grubość obiektów, z którymi radzi sobie cięcie strumieniem wody, sięgać może 25 cm. W trakcie tego procesu woda nie tylko tnie określony materiał, lecz również go ochładza. Wskutek tego zostaje uniemożliwiony wzrost temperatury do poziomu, który mógłby być niebezpieczny. Zapobiega to też pojawianiu się odkształceń.

 

Uniwersalny sposób obróbki

Metodą cięcia strumieniem wody można traktować wiele materiałów. Nadaje się ona zarówno do drewna, jak i do metali czy kamienia. Nie straszne jest jej również szkło czy ceramika. Czyni to z metody cięcia strumieniem wody dość uniwersalną technikę, którą można wykorzystywać w wielu branżach. Cechuje ją zarówno precyzja, jak i szybkość, a więc dwie najbardziej pożądane w przypadku jakiegokolwiek cięcia właściwości.

Zdecydowanie na plus należy zaliczyć również to, że cięcie strumieniem wody jest wysoce ekologiczną obróbką materiałów. W trakcie jej zastosowania nie dochodzi do wyrządzenia ani mniejszych, ani większych szkód środowisku naturalnemu. To niewątpliwa zaleta.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.