Czym ciąć płytki marmurowe?

Płytki to element dekoracyjny, który jest również uważany za jedną z najbardziej praktycznych metod wykończenia ścian czy podłóg. Jednak zarówno w odniesieniu do płytek, jak i innych elementów wykończeniowych, aby spełniały one swoją funkcję i cieszyły swoim wyglądem, muszą być dokładnie do siebie dopasowane. To natomiast wymaga dokładnego cięcia. Jak zatem ciąć płytki wykonane z tak specyficznego materiału, jakim jest marmur? Jako specjaliści w sprawie cięcia postaramy się dziś odpowiedzieć właśnie na to pytanie!


Płytki marmurowe i ich cechy

Dlaczego jednak chcemy skupić się właśnie na płytkach marmurowych? Wynika to przede wszystkim z faktu, że marmur jako jeden z kamieni naturalnych ma specyficzne cechy, które należy wziąć pod uwagę, szykując się na jego montowanie oraz docinanie. Kamienie naturalne charakteryzują się bowiem z jednej strony wysoką twardością i nietopliwością, ale są przy tym dosyć kruche i posiadają ograniczoną odporność na temperatury. Zbierając takie cechy razem, rysuje się przed nami obraz materiału, który nie jest łatwy do cięcia, a przy tym może zostać dość szybko uszkodzony. Właśnie dlatego to takie ważne, aby płytki marmurowe ciąć odpowiednim sprzętem, który pozwoli na dokonanie bezpiecznego, a przy tym precyzyjnego nadania odpowiedniego kształtu i rozmiaru takiemu materiałowi.

Jak zatem ciąć płytki z marmuru?


Sposoby cięcia marmurowych płytek

Mając już pewne informacje o marmurze, oczywistym staje się fakt, że jego precyzyjne cięcie nie jest łatwe. Ogólnie do cięcia tak twardego materiału stosuje się dwie metody: cięcie mechaniczne oraz cięcie wodą.

Pierwsza metoda związana jest z użyciem piły mechanicznej, na której montowana jest specjalna tarcza pokryta dodatkowo diamentowym pyłem. Specyfika materiału, o którym dziś wspominamy, wymaga jednak, aby tarcza ta była cały czas chłodzona wodą po to, by zminimalizować ryzyko pękania ciętego kamienia.

Druga opcja, czyli cięcie kamienia wodą to technologia bardzo precyzyjna i dająca najlepsze efekty. Do tego jest to także metoda uważana za najbezpieczniejszą dla samego marmuru, ponieważ nie jest on w żadnym stopniu narażony na przegrzewanie się. Warto więc wybrać odpowiednią firmę specjalizującą się w tego rodzaju usługach i zdecydować się właśnie na cięcie płytek marmurowych wodą. W końcu, dlaczego nie skorzystać z najlepszej dostępnej opcji i cieszyć się idealnie dociętymi płytkami?

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.