W jaki sposób można precyzyjnie wycinać wzory na elementach stalowych?

Cięcie wodą gwarantuje nam precyzyjne cięcie i ma bardzo wiele zalet. Do najważniejszych należą szybkość, precyzja i możliwość wycinania różnorodnych kształtów. Za pomocą wody można ciąć różne materiały szkło, kamień, gres, płytki ceramiczne, metal, a nawet plastik i gumę. Strumieniem wody można precyzyjnie sterować przy pomocy specjalnego oprogramowania. A dlaczego cięcie wodą jest bezpieczne i komfortowe?

 

Bezpieczeństwo i wygoda

Tam, gdzie stawiamy na dokładność i efekt wykorzystujemy cięcie wodą. Takie cięcia charakteryzują się także jakością wykonania. Ta technologia ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim nie szarpie materiału, nie dziurawi go. Nie powoduje pękań, nie rozgrzewa, nie powoduje utraty koloru. Jest to szczególnie istotne, gdy mówimy o delikatnych materiałach np. szkle czy drogich kamieniach dekoracyjnych. Taka technika pozwala na wykonanie np. elementów maszyn oraz urządzeń, dekoracji z kamienia np. marmuru, liter stalowych, a nawet liter ze szkła lub innych elementów szklanych.

 

Proces cięcia wodą

Cięcie strumieniem wody to proces, który inaczej nazywany jest obróbką strumieniowo-ścierną. Narzędziem tnącym jest w tym przypadku strumień wody połączony ze ścierniwem, podawany pod bardzo dużym ciśnieniem. Cięcie wodą umożliwia wysoce precyzyjną obróbkę niemal dowolnego materiału. Proces zachodzi bez ingerencji w zewnętrzną strukturę materiału, nie wymaga wykończenia, nie emituje szkodliwych pyłów, jest ekonomiczny i pozwala wykonywać cięcia z dokładnością do 0,1 mm.  Kluczową zaletą tego procesu jest brak oddziaływania cieplnego na obrabiany surowiec. W przypadku cięcia miękkich i cienkich materiałów woda całkowicie wystarcza. W przypadku twardszego i grubszego tworzywa, konieczne jest użycie wody z domieszką środka ściernego (garnetu). Obróbka taka polega na rozpędzeniu wodą ścierniwa do prędkości około 340,3 m/s. Sam garnet można porównać do piasku z tym, że jest on zdecydowanie twardszy i ma znacznie ostrzejsze krawędzie.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.