Jakie zalety daje cięcie strumieniem wody?

Dzięki rozwojowi technologii możemy dziś korzystać z rozmaitych sposobów obróbki materiałów jak kamień, metal czy tworzywa sztuczne. Największym zainteresowaniem cieszyło się zawsze opracowanie najlepszego sposobu cięcia tego typu produktów, gdyż jest to jednak z najczęściej wybieranych opcji w przemyśle przetwórstwa. Co daje wykorzystanie wody do cięcia i jakie ma ono zalety?

 

Cięcie strumieniem wody – najważniejsze informacje

Korzystając z usług firm zajmujących się cięciem strumieniem wody, można zlecić obróbkę różnorodnych materiałów, gdyż jest to metoda dedykowana produktom o jednolitej strukturze i tym nieco bardziej wymagającym. Wodę można użyć do cięcia:

  • metali kolorowych,
  • kamienia naturalnego,
  • stali szlachetnej i nierdzewnej,
  • gumy,
  • tworzywa sztucznego,
  • szkła,
  • ceramiki, terakoty i gresu.

Sprawdzi się też przy materiałach łatwopalnych, gdyż nie ma szans na pojawienie się iskry. Technologia ta wykorzystuje strumień wody o dużym ciśnieniu, który jest w stanie przeciąć nawet nieco grubsze elementy (do 200 mm). Mimo szerokiego wykorzystania laserów i innych urządzeń, cięcie wodą, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem w wielu branżach.

Zalety cięcia strumieniem wody

Największą zaletą takiej metody obróbki, poza tym, że zastosować ją można do każdego materiału, jest możliwość wycięcia bardzo precyzyjnych kształtów o gładkich krawędziach i w różnych rozmiarach oraz powtarzalność, która z kolei ułatwia produkcję wielu elementów o tych samych wymiarach. W samym procesie niepotrzebne jest działanie temperaturą, co eliminuje problem odkształcenia delikatnych materiału.

Jest to proces szybki, nadający się do produkcji pojedynczych części jak i większych zamówień, czyli jakość idzie w tym przypadku w parze z wydajnością. Woda eliminuje ryzyko uszkodzenia ciętego materiału. Maszyny wykorzystywane w tej technologii są bezpieczne w użytkowaniu, nie wpływają na produkcję szkodliwych oparów, gazów ani innych zanieczyszczeń niebezpiecznych dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.