Czym się kierować przy wyborze przecinarki wodnej do glazury?

Prace glazurnicze wymagają dobrej jakości sprzętu. Od narzędzi, doświadczenia i wiedzy glazurnika zależeć będzie efekt prac. W przypadku cięcia płytek bardzo pomocne są przecinarki. Dziś zajmiemy się jednym z ich rodzajów, a mianowicie przecinarką wodną do glazury?

 

Rodzaje przecinarek do glazury

Chcąc wiedzieć, czym kierować się podczas doboru przecinarki wodnej do glazury dobrze jest znać możliwości, jakie oferuje nam rynek. Istnieją bowiem urządzenia ręczne i elektryczne, przy czym nie można powiedzieć, że jedne są gorsze od drugich — służą bowiem troszkę do innych celów. Przy remontach prywatnych mieszkań sprawdzą się mniejsze przecinarki – ręczne czy stołowe, do większej ilości materiału, większych rozmiarów płytek, aby zapewnić sobie maksymalną precyzję cięcia, lepiej zainwestować w przecinarki elektryczne stolikowe. Wśród nich można wyróżnić modele różniące się między sobą głębokością oraz długością cięcia, mocą silnika, rodzajem zastosowanej prowadnicy i tarczy, a także  sposobem chłodzenia przecinarki — do pracy na sucho i na mokro.

Jak wybrać przecinarkę wodną do glazury?

Przecinarki do cięcia z pomocą wody to urządzenia górnowrzecionowe, które mogą mieć dwojaką konstrukcję: ramową lub z ruchomym stołem. Podejmując się wyboru, należy zwrócić uwagę na takie czynniki pracy wodnej gilotyny do płytek jak: szybkość, precyzja i możliwość wycinania różnorodnych kształtów. Cięcie strumieniem wody to tak zwana technologia cięcia na zimno, co oznacza, że podczas użytkowania nie jest wytwarzane żadne lub tylko minimalne ciepło. Pozwalają one kształtować nie tylko cienki materiał, ale także grube materiały do 250 mm. Większa moc silnika, oferuje większe możliwości pracy między innymi dużą stabilność podczas cięcia, przede wszystkim na materiałach grubszych. Warto zwrócić uwagę na pojemnik na wodę, który w tym przypadku jest podstawowym wręcz elementem wyposażenia urządzenia. To idealne przecinarki do gresu i ceramiki.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.