Jakie metody wykorzystuje się do wycinania luster o niestandardowych kształtach?

W zależności od tego, do czego będzie wykorzystywane szkło, będą zależeć jego wartości i to, jakie pierwiastki będą użyte do jego wyrobu. Jakie metody wykorzystuje się do wycinania luster o niestandardowych kształtach? Dowiedz się więcej.

 

Produkcja luster

Chcąc uzyskać gładką, odbijającą światło powierzchnię trzeba najpierw wytworzyć szklaną taflę. Najpierw surowce potrzebne do wyrobu szkła są topione w piecu, a następnie wylewane z niego do płynnej wanny z płynną cyną. Taka powstała warstwa szkła jest równomiernie rozlewana, dzięki czemu powstaje gładka tafla. Tworząc warstwę zwierciadła, należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia i spłukać szkło. Kolejnym krokiem jest naniesienie warstwy refleksyjnej. Normalnie stosuje się do tego srebro, choć czasami używa się do tego chrom. Kolejne warstwy utrwala się i suszy, aby następnie zabezpieczyć warstwą ochronną.

Metody obróbki szkła

Szkło potrzebuje specyficznych rozwiązań w zależności od swoich cech. Warto pamiętać, że z uwagi na swoją delikatność, niską przewodność ciepła, łatwe pękanie czy wysoką kruchość, szkło potrzebuje specyficznych rozwiązań do jego cięcia. Doskonałe wykończenie można osiągnąć, używając na przykład woskowych patyczków do barwienia na zimno tworzonych grawerunków. Przykładowo lasery mają w obróbce i cięciu luster znaczną przewagę nad klasycznymi, mechanicznymi metodami. Jednak jedną z nowszych i skuteczniejszych metod cięcia lusterek jest cięcie strumieniem wody. Ta nowoczesna technologia, umożliwia wycinanie różnorodnych, nawet bardzo skomplikowanych kształtów. W trakcie cięcia na zimno materiałom można nadać praktycznie każdy kształt, co jest jego główną zaletą. Cięcie strumieniem wody szkła jest zalecane przede wszystkim w przypadkach, w których na przykład obróbka termiczna czy cięcie laserem nie przynoszą zadowalającego efektu.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.