Metody cięcia kamienia naturalnego

Kamień naturalny to wysokiej jakości materiał, który jest trwały i wyróżnia się doskonałą estetyką. Co ciekawe, można go spotkać w coraz większej ilości polskich domów m.in. jako element ozdobny salonów, kuchni, czy tarasów. Jednak aby wykorzystać jego potencjał, konieczne jest odpowiednie przygotowanie, w tym cięcie. Jakimi metodami warto się posłużyć?

Jakimi metodami można ciąć kamień naturalny?

Kamień naturalny to materiał o dużej twardości, a przy tym dużej kruchości i niskiej odporności na wysokie temperatury. Aby jego cięcie było efektywne, bezpieczne i dawało dobre rezultaty, ważne jest dobranie odpowiedniej metody.

Jedną z podstawowych technik jest cięcie mechaniczne odbywające się z wykorzystaniem narzędzi dedykowanych do twardych powierzchni. Co ważne, aby uniknąć pękania i niszczenia materiału konieczne jest chłodzenie tarcz piły np. przy pomocy wody. Ważne jest też wykorzystanie profesjonalnych tarcz.

Cięcie kamienia wodą – dlaczego warto?

Inną nowoczesną propozycją jest cięcie kamienia naturalnego wodą. Usługa ta oferowana jest przez naszą firmę – cięcie wodą kamienia Nadarzyn. Jako ekipa z doświadczeniem zajmujemy się estetycznym cięciem kamienia, takiego jak granit, czy marmur. Tak przygotowane kamienie mogą stać się podstawą m.in. blatów kuchennych, czy łazienkowych.

Na czym polega cięcie wodą?

Innowacyjne maszyny działają z wykorzystaniem wysokiego ciśnienia, głowicy tnącej o niewielkiej średnicy, a także ścierniwa w postaci piasku. Elementy te sprawiają, że strumień wody staje się bardzo efektywny i może z powodzeniem ciąć różne materiały.

Zalety cięcia wodą to m.in. wysoka precyzja, możliwość tworzenia dowolnych kształtów, bezpieczeństwo dla materiału, brak odbarwień, brak wpływu na strukturę materiału, gładkie krawędzie.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.