Cięcie szkła krok po kroku. Jak zrobić to bez uszkodzenia jego powierzchni?

Wśród często wykorzystywanych surowców budowlanych możemy bez wątpienia wymienić szkło. To materiał, który przydaje się w różnych gałęziach przemysłu. Często jednak zdarza się tak, że przed zastosowaniem wymaga dodatkowej obróbki. Z uwagi na to, że jest delikatne, prace wymagają odpowiedniej precyzji. W jaki sposób ciąć szkło, aby nie uszkodzić jego powierzchni?

Kiedy szkło można ciąć nożykiem? 

Cięcie szkła to niełatwe zadanie, które warto powierzyć specjalistom, podobnie jak w przypadku cięcia wodą metali kolorowych czy innych materiałów. Dobór odpowiednich narzędzi i metod powinien być uzależniony od rodzaju materiału. Czasami jednak wykorzystanie profesjonalnych urządzeń nie jest konieczne. Mowa tutaj o cienkiej tafli – wówczas wystarczy ostry nożyk albo żyłka. Niektórzy sięgają też po piłkę ręczną włosową, która jest bardziej zaawansowanym produktem. Jeżeli natomiast obróbki wymaga grube szkło hartowane albo żaroodporne, nie sposób sobie z nim samodzielnie poradzić. Wówczas niezbędne będą narzędzia o większych możliwościach.

Na czym polega cięcie szkła wodą i jak to zrobić? 

Metodą, którą warto się zainteresować w kwestii obróbki szkła, które jest grubsze, jest niewątpliwie cięcie wodą przy zastosowaniu technologii Water. Polega na zastosowaniu strumienia wody pod dużym ciśnieniem. Takiemu zabiegowi można poddać między innymi szkło lite, szkło warstwowe, powłoki pancerne, szkła białe, kolorowe i płaskie oraz lustra.

Zaletą tej techniki jest bezpieczny – pozwala na zachowanie gładkich i równych krawędzi bez odkształceń. Jednocześnie dzięki cięciu szkła wodą można tworzyć rozmaite kształty. Wystarczy dobrać odpowiednie ścierniwa i zastosować optymalną ilość wody, co jest uzależnione od rodzaju szkła oraz stopnia skomplikowania wykroju.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.