Innowacyjny sposób cięcia w marmurze. Jak wycina się blaty?

Poznaj nowatorskie metody obróbki marmuru, będące prawdziwym przełomem w branży kamieniarskiej.

Tajemnice cięcia wodą

Co sprawia, że cięcie wodą to metoda wartа odnotowania? Proces ten polega na skoncentrowaniu siły, dzięki specjalnym urządzeniom, które przyspieszają przepływ wody, co prowadzi do powstania tak dużej energii, że jest w stanie pokonać opór nawet tak trwałego surowca jak marmur. Ważną rolę odgrywa również delikatność procesu cięcia – dzięki nim powierzchnia kamienia pozostaje gładka i nie ulega uszkodzeniom.

Innowacyjność cięcia wodą a tradycyjne metody obróbki marmuru

Czym cięcie wodą kamienia przewyższa inne, bardziej tradycyjne metody obróbki? Przede wszystkim skutecznością i precyzją. Kiedy wykorzystuje się np. piły diamentowe, istnieje ryzyko, że powstaną rozpadliny czy inne deformacje materiału – przeciwieństwem jest tutaj cięcie wodą, które pozwala na utrzymanie nieskazitelnej gładkości powierzchni kamienia. Ponadto technologia cięcia wodą pozwala na realizację bardziej złożonych projektów, z zachowaniem najwyższej dokładności. Wykorzystanie innowacyjnych urządzeń to także mniejsze zużycie energii oraz niższe koszty procesu obróbki w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Wycinanie blatów z marmuru przy użyciu cięcia wodą

Jak sprawdza się cięcie wodą w przypadku wycinania blatów z marmuru? Osiągnięcie idealnego efektu nigdy nie było tak proste. Dzięki cięciu wodą możliwe jest utworzenie dowolnych kształtów według życzenia klienta oraz zmiana kierunków cięcia w trakcie pracy – to cechy niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnych technik kamieniarskich. Ponadto blat wykonany z marmuru ciętego wodą będzie wyjątkowo solidny i odporny na uszkodzenia – cięcie to sprawia, że kamień zachowuje swą strukturę oraz siłę ściskającą. Tak więc, wybierając cięcie wodą dla swojego blatowego dzieła sztuki, można spodziewać się zarówno estetyki, jak i trwałości w jednym.

Nasza lokalizacja

CENTRUM PRECYZYJNEGO CIĘCIA
Nadarzyn k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
ul. Mszczonowska 73D

Godziny otwarcia: pon.-pt. 9 - 17

Tel.
    +48 506 028 247
  E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.